Průběh výuky

Výuka probíhá v bezpečném prostředí dětské lyžařské školy formou her, cvičení a netradičních soutěží  dle doporučených metodických postupů tak, aby se nenásilnou formou vytvořil přirozený vztah k nové formě pohybu, pocit jistoty na sněhu, uvolněnosti. Obsahem kurzu jsou také hry a cvičení na rovině, v mírném svahu, vstávání z pádu, obraty, šlapání apod., které jsou citlivě zařazovány s ohledem na vývoj výuky.

První den lyžařského kurzu ověřujeme z důvodu bezpečnosti aktuální lyžařské dovednosti dětí s informacemi uvedenými v přihlášce. Prosíme snažte se o co nejvěrohodnější údaje při jejím vyplňování a informujte nás pokud došlo k jakýmkoli změnám.

Úroveň lyžování :

A – pokročilí / dítě jezdí samostatně na lyž.vleku, umí kontrolovaně zatáčet a zastavit

B – mírně pokročilí/ dítě zvláda základy zatáčení a zastavování

C – úplný začátečník/ dítě ještě nestálo na lyžích

Jakmile dítě zvládne bezpečně zastavit v pluhu a oblouk v pluhu, pokračuje výuka na veřejné sjezdovce. V případě, že některé z dětí postupuje výrazně rychleji než zbytek skupinky, bude podle možností přeřazeno do výkonostně lepší skupiny. Zkušenější lyžaři již většinou od úvodního dne využívají vleku a veřejné sjezdovky.

Výuka na veřejné sjezdovce pro pokročilé děti, které již jezdí snožmo pokračuje zvládnutím smýkaného oblouku (s odlehčením při zahájení oblouku). Děti se tak rychleji naučí jízdu i v složitých podmínkách. V případě, že děti tuto techniku zvládnou nebo jí již umějí, přecházíme k oblouku řezanému (s odlehčením při výjezdu z oblouku).

Na instruktora připadá v průměru 6 dětí. V průběhu kurzu se však v rámci zajištění bezpečnosti a  současně i  efektivnosti výuky  počet ve skupinkách aktuálně přizpůsobuje daným okolnostem a dochází i k nerovnoměrnému rozložení skupiny či k přechodnému spojení. Příklad: nováčci 5 dětí na instruktora a zkušenější lyžaři 7 na instruktora. Výuka se odvíjí od výkonnosti nejslabšího člena skupiny.

Pomůcky:  slalomové tyčky, volanty, průjezdy, molitanové desky, barevné míčky, kruhy, mety apod.

Další informace v sekci Časté dotazy

Můžete sdílet: