Časté dotazy

Kdy se dozvíme termín kurzu?
Co když jsme dítě přihlásili a termín nám nevyhovuje?
Jak probíhá úhrada kurzovného?
Kdy obdržíme Informace o odjezdu?
Jak rozlišit Úroveň lyžování:
Jaký je orientační časový harmonogram?
Jak máme objednat půjčovné?
Co když chceme půjčovné zrušit?
Můžeme půjčovné doobjednat?
Co když dítě onemocní před kurzem a nebude se moct kurzu zúčastnit?
Co když dítě onemocní během kurzu?
Co když je dítě nemocné, ale k lékaři nejdeme?
V jak velkých skupinách probíhá výuka lyžování?
Pojede se, i když je špatné počasí (sněží, velký mráz, vítr, déšť)?
Co když nebude sníh?
Co si děti mají vzít s sebou?
Kde se děti budou přezouvat a svačit?
Jak je to se svačinou?
Co když některé dítě pláče?
Můžou se rodiče přijet podívat?
Kdy začínají a jak probíhají páteční minizávody?
Budou děti, které už umějí lyžovat jezdit na vlecích?
Moje dítě již jezdí oblouky v paralelním postavení (bez pluhu), má pro něj kurz smysl?
Jak dlouho bude probíhat výuka lyžování?
Kdo má za děti zodpovědnost?
Jak je zajištěna doprava?
Jak bude výuka probíhat?
Dítě by dle mého názoru mělo být v jiné skupině. Co mám dělat?

Kdy se dozvíme termín kurzu?

Termín Vašeho kurzu bude oznámen v říjnu po uzavření přihlášek, a to na základě konečného počtu zájemců, obsazenosti míst v autobuse a případného spojení s nejbližší školou. V termínu jarních prázdnin Vaší školy se URČITĚ NEPOJEDE!

Co když jsme dítě přihlásili a termín nám nevyhovuje?

V tomto případě proveďte odhlášení v on-line rezervačním systému a do Poznámky prosím uveďte datum odhlášení a důvod. Pokud už jste provedl úhradu kurzovného – prosím kontaktujte nás.

Jak probíhá úhrada kurzovného?

Po oznámení termínu kurzu pro Vaší školu obdržíte email s Podklady k úhradě se splatností do konce listopadu. Současně po opětovném přihlášení do on-line systému budete mít tyto podklady k dispozici u údajů o Vašem dítěti / kliknutím na Zobrazit přihlášku – následně Zobrazit informace o platbě./

Číslo účtu.2400495822/2010. Jako var.s. uveďte ID číslo (pětimístné) uvedené u přihlášky dítěte. Do Zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte a název školy.  

Kdy obdržíme Informace o odjezdu?

Zhruba 10 dní před konáním Vašeho kurzu obdržíte  shrnutí všech nejnutnějších pokynů a požadavků společně s časovým harmonogramem odjezdu a příjezdu. Současně zasíláme tyto informace i vedení školy, aby je mohlo vyvěsit na nástěnku.

Jak rozlišit Úroveň lyžování:

Při přihlašování dítěte do on-line systému věnujte pozornost rozdělení výkonnosti.
A – pokročilí / dítě jezdí samostatně na lyž.vleku, umí kontrolovaně zatáčet a zastavit
B – mírně pokročilí/ dítě zvláda základy zastavování a zkouší zatáčet
C – úplný začátečník/ dítě ještě nestálo na lyžích anebo jen letmo

Pokud došlo u Vašeho dítěte ke zdokonalení lyžařských dovedností před zahájením kurzu – prosíme zadejte tuto skutečnost do on-line rezervačního systému, nejpozději 7 pracovních dnů před zahájením kurzu. Za účelem dynamického průběhu první výukové hodiny- rozdělujeme děti do skupiny již 3 pracovní dny před konáním kurzu. Na informace podané koordinátorce v den odjezdu u busu nemůžeme brát již zřetel. Děkujeme za pochopení.

Jaký je orientační časový harmonogram?

Dopolední kurzy
7.30 – 8.00 odjezd od Vaší MŠ (s ohledem na vzdálenost od ski areálu)
08.45 – 09.00 příprava na výuku
09.00 – 11.15 kurz lyžování (včetně přestávky na odpočinek a svačinky)
11.15 – 11.30 příprava na odjezd
12.00 – 12.30 příjezd k Vaší MŠ

 

Odpolední kurzy
12.00 – 12.30 odjezd od Vaší MŠ (s ohledem na vzdálenost od ski areálu)
13.00 – 13.15 příprava na výuku
13.15 – 15.30 kurz lyžování (včetně přestávky na odpočinek a svačinky)
15.30 – 15.45 příprava na odjezd
16.15 – 16.45 příjezd k Vaší MŠ

 

Jak máme objednat půjčovné?

V rámci přihlašování dítěte do systému můžete zadat požadavek na zapůjčení  lyž. vybavení ( boty, lyže, přilba). Tzn., že dítě odjíždí od školy pouze v lyž. oblečení a celá výstroj jej čeká na místě. Následně budete vyzvání k vyplnění údajů (  výška, váha, velikost nožky dítěte). Kurzovné bude tedy navýšeno o částku půjčovného. Celkovou sumu prosíme uhraďte dohromady.

Pokud od doby přihlášení došlo u Vašeho dítěte ke změnám v daných hodnotách – proveďte změnu údajů  nejpozději do 7 pracovních dnů před konáním kurzu ( pak piště sms!!) Pracovníci půjčovny chystají vše již 2 pracovní dny před zahájením kurzu. Chybné údaje zdržují průběh nástupu na svah a zbytečně znervózňují dítě(!).

Co když chceme půjčovné zrušit?

V případě, že Ježíšek, příbuzní či sousedi zajistili lyžařské vybavení – není problém v online systému opět tento požadavek zrušit.Po opětovném přihlášení do systému můžete zrušit požadavek na zapůjčení lyž.vybavení. Systém Vám vygeneruje informaci o evidenci daného požadavku. Pokud již proběhla úhrada za tuto službu – částka Vám bude vrácena zpět.

Můžeme půjčovné doobjednat?

Po opětovném přihlášení do systému můžete dodatečně doobjednat zapůjčení lyž. vybavení.  Nejpozději však do 5 pracovních dnů před konáním kurzu. Systém Vám vygeneruje podklady k úhradě.  V případě akutního požadavku těsně před konáním kurzu prosím volejte Organizátora.

Co když dítě onemocní před kurzem a nebude se moct kurzu zúčastnit?

V případě odhlášení dítěte z kurzu před jeho zahájením z důvodu vážné nemoci můžete uplatňovat náhradu plnění ve výši 80% stornopoplatku organizátora na smluvní pojišťovně. Jeho výše je stanovena dle délky času mezi odstoupením od smlouvy a prvním dnem akce. (Konečná výše plnění je plně v kompetenci smluvní pojišťovny, do ceny akce se nezapočítává platba za samotné pojištění).  Pro rychlé a bezproblémové řešení pojistné události postupujte dle odkazu na Odhlášení z důvodu nemoci

Co když dítě onemocní během kurzu?

Postup je naprosto stejný jako v případě onemocnění před kurzem. Pojišťovna Vám vrátí 80% nevyčerpané částky.

Co když je dítě nemocné, ale k lékaři nejdeme?

Pokud máte zájem o čerpání náhrady storna kurzu, je nutné k lékaři zajít a dodat potvrzení od lékaře.

V jak velkých skupinách probíhá výuka lyžování?

Děti jsou do skupin rozděleni dle výkonnosti na základě Vašeho údaje v přihlášce. Na instruktora připadá v průměru 6 dětí. V průběhu kurzu se však v rámci zajištění bezpečnosti a  současně i  efektivnosti výuky  počet ve skupinkách aktuálně přizpůsobuje daným okolnostem a dochází i k nerovnoměrnému rozložení skupiny či k přechodnému spojení. Příklad: nováčci 5 dětí na instruktora a zkušenější lyžaři 7 na instruktora. Výuka se odvíjí od výkonnosti nejslabšího člena skupiny.

Pojede se, i když je špatné počasí (sněží, velký mráz, vítr, déšť)?

Pokud  je  Ski areál  v provozu – kurz proběhne. V případě extrémního počasí (závisí na posouzení organizátora) Vám navrhneme náhradní termín. V případě, že již žádný termín nebude volný, bude vám vráceno 90% zaplacené částky (turnusy po 18.3 – 95%). Tato částka pokrývá nemalé náklady, které jsou spojené s přípravou zimní sezony. Celý projekt, jeho přípravu a průběh  financujeme z vlastních prostředků, bez dotací či sponzorských darů a částka za kurz je kalkulována při nákladech na minimální zatížení rodičů. Děkujeme za pochopení.

Co když nebude sníh?

Jestliže Ski areál nebude po dobu konání kurzu v provozu, nabídneme  Vám náhradní termín. Pokud již náhradní termín není volný, bude vám vráceno 90% zaplacené částky (turnusy po 18.3 – 95%). Tato částka pokrývá nemalé náklady, které jsou spojené s přípravou zimní sezony. Celý projekt, jeho přípravu a průběh  financujeme z vlastních prostředků, bez dotací či sponzorských darů a částka za kurz je kalkulována při nákladech na minimální zatížení rodičů. Děkujeme za pochopení.

Co si děti mají vzít s sebou?

Dítě odjíždí od školy v teplém nepromokavém oblečení včetně rukavic, čepice nebo kukly, přizpůsobenému aktuálnímu počasí. Dohlédněte, aby nevozilo nadbytečné svršky, hračky a sladkosti! (Upozornění pro děvčátka: sponky a copánky mohou pod přilbou tlačit – přizpůsobte úpravu vlasů situaci. U čepic pozor na bambule, pod přilbu se nevejdou.)

V den odjezdu přineste k autobusu/do školy:

  • Lyžařskou obuv
  • Namazané a zkontrolované lyže (pokud nemáte objednanou půjčovnu v místě konání kurzu)
  • Bez hůlek! (pokud není s organizátorem domluveno jinak)
  • Přilbu: pokud dítě vyžaduje vlastní (pro všechny děti máme zdarma k dispozici přilby k zapůjčení)
  • Lyžařské brýle: pouze v případě, že je dítě na brýle zvyklé (sluneční brýle  jsou z důvodu bezpečnosti zakázány!)

Podstatné je viditelné podepsání (jméno + škola) lyží, bot, přilby, brýlí nejlépe lakovým fixem. Je omyvatelný acetonem,  takže lze použít i na věci zapůjčené. 

Vše si převezmeme do našich IKEA tašek, netrapte se tudíž s komplikovaným balením!

Lyžařské vybavení (půjčené i vlastní) zůstává po celou dobu trvání kurzu ve  Ski areálu a vrací se zpět poslední den.

Kde se děti budou přezouvat a svačit?

Na přezouvání a svačinu mají děti dostatek prostoru ve vyhřívaném prostoru ( Chotouň – kontejnerová buňka, Kvasejovice – vyhřívaný stan) v blízkosti dětského lyžařské školy.

Jak je to se svačinou?

V polovině výuky je plánovaný čas na svačinu, kterou zajišťuje  MŠ (pokud není s MŠ dohodnuto jinak). Děti navštěvující ZŠ si vozí vlastní svačinku ( pokud škola nenavrhne jiné řešení) . V areálu bude po celou dobu k dispozici teplý čaj.

Co když některé dítě pláče?

Některé, zvláště ty nejmenší děti pláčou po mamince nebo protože nezvládají nové prostředí. Instruktoři se je snaží zabavit, motivovat, odměňovat. Je na zvážení rodičů, zda přihlásit dítě, pokud mají pochybnosti, zda kurz zvládne. Jedná se o skupinovou výuku lyžování, proto se instruktor bohužel nemůže věnovat pouze 1 dítěti. Pokud dítě dlouhodobě pláče tak, že není schopné absolvovat výuku a hrozí, že mu bude např.zima, je dítě svěřeno p.učitelce ze školky nebo si jde sednout do šatny.

Můžou se rodiče přijet podívat?

Rodiče se mohou přijet podívat, nemohou však využívat společnou dopravu autobusem. Zvažte prosím svou účast na svahu – mnohdy je kontraproduktivní. Děti se nesoustředí a výsledek naší práce se rozplyne. Prosíme rodiče – pokud dorazí:  aby sledovali výuku z povzdálí (nejlépe tak, aby je děti neviděly), nezasahovali do výuky a nechodili do dětského lyžařského parku, ani do převlékacích prostor. Přítomnost rodičů, kteří nerespektují tyto pravidla výrazně narušuje výuku a snižuje kvalitu lyžařského kurzu. K návštěve areálu doporučujeme využít poslední den kurzu  – kdy se konají závěrečné závody a slavností vyhlášení výsledků. Pro všechny děti jsou připraveny medaile a diplomy. Neodvádějte prosím děti dříve, neodnášejte jejich lyžařské vybavení ze sjezdovky. Před vyhlášením se děti ve stanu přezouvají a instruktoři vše připraví k odvozu před autobus. Po dohodě s Organizátorem je v tuto dobu možné po odškrtnutí z evidence lyž.vybavení odebrat. Děkujeme za pochopení.

Kdy začínají a jak probíhají páteční minizávody?

Závěrečné miniávody jsou opět přizpůsobeny jednotlivým výkonnostním skupinám. Dopolední závody  ( 2 kola lehkého slalomu) začínají cca v 9,30, odpolední cca ve 14,00 (každý týden se časy mírně liší, a to dle vzdálenosti jednotlivých školek a tím návazně časovému harmonogramu autobusu). Do té doby děti trénují na trati, probíhá výuka lyžování. Jezdí se po jednotlivých družstvech, aby ostatní děti zbytečně nestrávily čas čekáním ve frontě.  Nestresujeme je časy – naopak připomínáme, že se do závěrečného vyhodnocení promítá práce za celý týden včetně pokroku, zájmu a chuti. Po závodech je připraveno slavnostní vyhlášení výsledků závodu a společné focení. Současně  vás prosíme, abyste si během výuky neodváděli děti dříve a neodnášeli jejich soukromé vybavení, např. před vyhlášení. Instruktoři děti přezují a nachystají všechno vybavení před stan a následně po dohodě s vámi a vyškrtnutí stavu  – vám věci předají.

Budou děti, které už umějí lyžovat jezdit na vlecích?

První den lyžařského kurzu jsou děti v dětském lyžařském parku přezkoušeny z lyžařských dovedností. Je nutné ověřit si z důvodu bezpečnosti lyžařské dovednosti dětí. U některých dětí neodpovídá lyžařská pokročilost, uváděná v přihlášce, skutečnosti! Tyto děti jsou během prvního dne, popř. po prvním dnu přeřazeny do jiné skupiny. Do výuky jsou u všech skupin průběžně zařazovány hry a cvičení na koberci, mírném svahu, šlapání a vstávání z pádu. Cílem výuky není najezdit co nejvíce kilometrů, ale naučit děti novým lyžařským dovednostem a hlavně, aby děti lyžování bavilo.

Moje dítě již jezdí oblouky v paralelním postavení (bez pluhu), má pro něj kurz smysl?

Samozřejmě, že kurz má smysl pro každé dítě, nehledě na jeho lyžařské dovednosti. Každé další cvičení na lyžích pomáhá dítěti zlepšovat se. Ale záleží na zvážení každého z rodičů, zda budou akceptovat podmínky skupinové výuky. V každém případě je dětem lépe na horách a na čerstvém vzduchu než ve městě.

Jak dlouho bude probíhat výuka lyžování?

Výuka lyžování probíhá průměrně 2 hodiny každý den (pokud není se školou dohodnutou jinak). Pokud je v pondělí výuka z důvodu pozdního příjezdu autobusu zkrácena, v dalších dnech se zameškané minuty postupně dohánějí.

Kdo má za děti zodpovědnost?

Kurz je organizován ve spolupráci s MŠ/ZŠ. Instruktoři si přebírají děti po jejich příjezdu autobusem do ski areálu. Po celou dobu výuky, přestávky na svačinku, přípravu na výuku a na odjezd jsou děti v péči instruktorů, kteří za ně mají plnou odpovědnost. Pedagogové pečují o děti během přepravy a pomáhají instruktorům s chozením dětí na WC, s rozdáváním svačinek apod.

Jak je zajištěna doprava?

Dopravu zajišťují naši smluvní dopravci. Všechny autobusy mají platné pojištění a jsou zvyklí na přepravu dětí. S dopravci spolupracujeme dlouhodobě a máme k nim plnou důvěru.

Jak bude výuka probíhat?

Jedná se o skupinovou výuku lyžování. Děti jsou rozřazeny do skupin podle výkonnosti, kterou udali rodiče na přihlášce. Během prvního dne jsou děti přeřazovány dle aktuálních dovedností. Postup ve výuce závisí na nejslabším členu skupiny. U začátečníků a mírně pokročilých probíhá výuka primárně v dětské lyžařské školce s lanovým vlekem. Ve chvíli, kdy všechny děti ve skupině umí bezpečně zastavit v pluhu a oblouk v pluhu, pokračuje výuka na veřejné sjezdovce. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude podle možností organizátora přeřazeno do pokročilejší skupiny. Cílem kurzu je osvojení si základních lyžařských dovedností, popř. jejich rozvoj, u nejmenších dětí formou zábavných her na sněhu. Kurz je ukončen závody. U pokročilých instruktoři zkontrolují v dětském lyžařském parku aktuální dovednosti dětí a poté pokračují ve výuce rovnou na veřejných sjezdovkách. Výuka na veřejné sjezdovce pro pokročilé děti, které již jezdí snožmo pokračuje zvládnutím smýkaného oblouku (s odlehčením při zahájení oblouku). Děti se tak rychleji naučí jízdu i v složitých podmínkách. V případě, že děti tuto techniku zvládnou nebo jí již umějí, přecházíme k oblouku řezanému (s odlehčením při výjezdu z oblouku).

Dítě by dle mého názoru mělo být v jiné skupině. Co mám dělat?

Stává se, že rodiče vyplňují přihlášku na podzim a kurzu se děti zúčastní v únoru. V mezidobí se dítě zdokonalí a tudíž udávaná pokročilostní skupina neodpovídá reálným dovednostem.V tomto případě je třeba změnit pokročilost dítěte v přihlašovacím systému, aby dítě zbytečně neztrácelo čas v horší skupině. Pokud žádáte převedení dítěte do jiné skupiny v průběhu kurzu, bude pokročilost dítěte zkonzultována s příslušným instruktorem a na základě jeho vyjádření bude případně dítě přeřazeno. Prosíme rodiče, aby hodnotili dovednosti svých dětí reálně. Dítě pod těsným dohledem a s lehkou pomocí 1 až 2 rodičů zároveň, může být schopné sjet sjezdovku. Situace na kurzu je však odlišná. Děti jsou ve skupině cca 6 dětí a musí být zachovány bezpečnostní předpisy, tzn. dítě musí být zcela zřejmě schopné samostatně zastavit a měnit směr na lyžích.

 

Doporučujeme zákonným zástupcům, aby si prostudovali:

Všeobecné-podmínky  

Přihlášením dítěte do reg.systému dáváte souhlas s jejich obsahem.

Můžete sdílet: